SPONSOR

OOM 2017 Ma這polska - Regulamin Drukuj
Redaktor: Administrator
18.01.2017.
REGULAMIN ELIMINACJI XXIII OG粌NOPOLSKIEJ OLIMPIADY MΜDZIE玆 REGULAMIN ELIMINACJI XXIII OG粌NOPOLSKIEJ OLIMPIADY MΜDZIE玆 Zawody rozegrane zostan 27-29 Stycznia na hali „Pi皻ro Wy瞠j” w Warszawie przy ul. 真pniczej 17 I. Og鏊ne zasady rywalizacji 1. W trakcie zawod闚 rozgrywane s mecze z這穎ne z 6 partii, z ograniczeniem czasowym 90 min. (sygna oznaczaj帷y, 瞠 aktualnie rozgrywany end jest ostatni) 2. Wszystkie mecze w rozgrywkach musz zosta rozstrzygni皻e. W razie remisu nast瘼uje dogrywka do wy這nienia zwyci瞛cy. W razie remisu w dogrywce mecz wygrywa dru篡na nie posiadaj帷a hammera. 3 Kolejno嗆 po zako鎍zeniu rundy grupowej ch這pc闚 oraz w rozgrywkach dziewcz徠 ustalana jest na podstawie kolejno: 3.1 Ilo軼i zdobytych punkt闚 3.2 Wyniku bezpo鈔edniego meczu, lub tabelki bezpo鈔ednich mecz闚 (dotyczy tylko dru篡n z tej samej grupy) 3.3 Wyniku DSC (patrz osobny regulamin DSC – punkt II) 3.4 Losowania 4. Dru篡ny kt鏎e graj w nast瘼nej kolejce spotka powinny by gotowe do rozgrzewki i gry 15 minut przed podan godzin. 6. W rozgrywkach dziewcz徠 oraz w pierwszej i drugiej rundzie grupowej ch這pc闚 dru篡na wymieniona w harmonogramie jako pierwsza rozpoczyna rozgrzewk oraz rozgrywa mecz z kamieniami z czarn r帷zk. W trzeciej rundzie grupowej oraz w meczach kwalifikacyjnych ch這pc闚 prawo do wyboru kolejno軼i rozgrzewek lub koloru kamieni ma dru篡na wy瞠j sklasyfikowana. 7. W ka盥ej kolejce, bezpo鈔ednio po zako鎍zeniu rozgrzewki, ka盥a z dru篡n przyst瘼uje do wykonania dw鏂h indywidualnych t-shot闚, tzw. LSD (patrz punkt II). 8. Ka盥ej dru篡nie w trakcie meczu przys逝guje prawo do wzi璚ia jednej 1-minutowej przerwy na konsultacj z trenerem. W rozgrywkach play-off ka盥ej z dru篡n w trakcie dogrywki przys逝guje jedna 1-minutowa przerwa na konsultacj niezale積ie od jej wcze郾iejszego wykorzystania. 9. We wszystkich sprawach nieuregulowanych niniejszym dokumentem, stosuje si przepisy kolejno "Regulaminu Mistrzostw Polski" Polskiego Zwi您ku Curlingu i "Rules of Curling" 安iatowej Federacji Curlingu. Interpretacji regulamin闚 dokonuje s璠zia g堯wny zawod闚, a jego decyzje s ostateczne.   II. Regulamin rozgrywek Draw Shot Challenge (DSC) 1. Przed ka盥ym meczem po zako鎍zeniu rozgrzewki dru篡na przyst瘼uje do wykonania dw鏂h t-shot闚, na ka盥y z nich ma 1 minut od sygna逝 podanego przez s璠ziego. 2. Ka盥y rzut wykonywany jest z inn rotacj, najpierw zgodnie z ruchem wskaz闚ek zegara, nast瘼nie przeciwnie. 3. Ka盥y z rzut闚 wykonywany jest przez dw鏂h r騜nych zawodnik闚 4. Wynik pojedynczego LSD liczy si od 鈔odka kamienia. Je瞠li jest mo磧iwy pomiar od 鈔odka domu mierzy si odleg這嗆 od kraw璠zi kamienia oraz dodaje 鈔edni warto嗆 promienia kamienia (14,2 cm). Kamie znajduj帷y si poza domem daje wynik 199,6 cm. Kamie, kt鏎y przykrywa 鈔odek domu mierzony jest od kraw璠zi pola 2-stopowego. 5. Suma obydwu zagra w cm stanowi wynik LSD (last stone draw). Dru篡na z ni窺zym wynikiem LSD zyskuje prawo do wyboru ostatniego kamienia w pierwszej partii. W przypadku identycznego wyniku LSD o prawie do wyboru ostatniego kamienia w pierwszej partii decyduje losowanie 6. W rozgrywkach dziewcz徠 ka盥a z zawodniczek musi wykona co najmniej 2 t-shoty, ka盥y z inn rotacj. W turnieju ch這pc闚 ka盥y zawodnik dru篡ny w rozgrywkach grupowych musi wykona co najmniej 1 t-shot. W przypadku dru篡n 3-osobowych jeden z zawodnik闚 wykonuje 2 t-shoty, jednak oba musz by wykonane z r騜n rotacj. Rzut zawodnika rezerwowego liczony jest wraz zawodnikiem przez niego zmienionym. 7. 字edni wynik z t-shot闚 stanowi wynik DSC dru篡ny. W rundzie grupowej ch這pc闚 do 鈔edniej licz si wszystkie zagrania, bez odrzucania najs豉bszego. W przypadku dru篡n graj帷ych w rundzie fina這wej do ko鎍owej klasyfikacji odrzucany jest jeden, najgorszy wynik LSD. W rozgrywkach dziewcz徠 do 鈔edniej liczy si 7 zagra, najs豉bszy wynik jest odrzucany. 8. Niespe軟ienie punktu II.6 przez jakiegokolwiek zawodnika skutkuje zapisaniem wyniku ostatniego wykonywanego t-shota jako 199,6 cm, wynik ten nie podlega odrzuceniu w sytuacji z punktu II.7 9. Trenerzy lub skipowie dru篡n maj prawo do wgl康u w prowadzony przez biuro zawod闚 bilans wynik闚 DSC   III. System rozgrywek dziewcz徠 – dziesi耩 dru篡n 1. Dru篡ny rozlosowane s do dw鏂h grup a i b tak, 瞠by zespo造 z tego samego klubu nie gra造 ze sob w grupie 2. W grupach a i b rozgrywa si mecze ka盥y z ka盥ym, nast瘼nie ustalana jest kolejno嗆 wg pkt. I.3 3. Dwie pierwsze dru篡ny z ka盥ej z obu grup awansuj do fina堯w OOM w kolejno軼i wed逝g miejsca w grupie i wyniku DSC. 4. Dru篡ny z 3 miejsc w grupach zajmuj miejsca 5-6 w klasyfikacji ko鎍owej OOM wed逝g wynik闚 DSC, analogicznie klasyfikowane s zespo造 z miejsc 4 (na miejscach 7 i 8) i 5 (na miejscach 9 i 10) IV. System rozgrywek ch這pc闚 – osiem dru篡n 1. Dru篡ny rozlosowane s do dw鏂h grup. 2. W grupach rozgrywa si mecze ka盥y z ka盥ym. Kolejno嗆 w grupach ustalana jest wg pkt. I.3. 3. Zwyci瞛cy grup awansuj do fina堯w OOM z pierwszego i drugiego miejsca w kolejno軼i wg wyniku DSC 4. Dru篡ny z czwartych miejsc w grupach zajmuj miejsca 7-8 w klasyfikacji ko鎍owej OOM wed逝g wynik闚 DSC 5. Dru篡ny z drugich miejsc w grupach graj z dru篡nami z trzecich miejsc w drugiej z grup. Zwyci瞛cy awansuj z 3 i 4 miejsca do fina堯w OOM, przegrani zajmuj miejsca 5-6 w klasyfikacji ko鎍owej OOM wed逝g miejsca w grupie i wyniku DSC